Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami o naszej pracy i organizacji. Tutaj znajdziesz aktualności, które warto znać.
Spółka Green Lanes stworzyła ekologiczny zamiennik drewna na bazie roślin jednorocznych, określając go jako zieloną rewolucję w branży drzewnej. W wywiadzie dla portalu mambiznes.pl zaprezentowano unikalny proces produkcji oraz szerokie możliwości zastosowania autorskiej technologii opartej na wykorzystaniu tarcicy konopnej.
Dowiedz się więcejPiotr Pietras, współzałożyciel i prezes Green Lanes S.A., w rozmowie z ISBtech, opowiada o początkach firmy, rozwój nowatorskich technologii i planach ekspansji na rynku zrównoważonych surowców. Jakie są perspektywy rozwoju Green Lanes w kontekście trendów ekologicznych i wspierających je regulacji?
Dowiedz się więcejPrezydent Andrzej Duda gościł uczestników siódmej edycji projektu „Start–upy w Pałacu”. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były innowacje technologiczne w sektorze rolno–spożywczym. W gronie zaproszonych przez Prezydenta gości znalazł się start-up The True Green, który opracował alternatywę dla drewna.
Dowiedz się więcejThe True Green, będąca spółką portfelową Green Lanes, otrzymała - za stworzenie substytutu drewna w formie tarcicy (z wykorzystaniem konopi włóknistych) - tytuł najlepszego startupu w Polsce podczas konkursu Startup Challenge, organizowanego w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego przez Grupę PTWP.
Dowiedz się więcejRoślinne drewno TheTrueGreen, wykonane z konopi i ekologicznych klejów, wprowadza zrównoważony rozwój do luksusowego designu. W dotyku i trwałości przypomina drewno, idealnie nadaje się do mebli i dekoracji. Wspierając bioróżnorodność i redukując emisję CO₂ konopie pochłaniają 25 ton na hektar rocznie jest to doskonały wybór dla świadomego ekologicznie projektowania.
Dowiedz się więcejEU Science HUB szacuje, że ponad 80 proc. wpływu produktu na środowisko jest determinowane już na etapie projektowania. Stąd rosnąca popularność ekodizajnu, ekologicznego projektowania uwzględniającego aspekty środowiskowe na wszystkich etapach życia produktu. W ten sposób projektanci dążą do uzyskania przedmiotów, które wywrą najmniejszy wpływ na środowisko.
Dowiedz się więcejWystawa o nazwie "Re-Hemptation" została zaprezentowana podczas Vienna Design Week 2023. Zapraszamy o obejrzenia relacji wideo z wydarzenia.
Dowiedz się więcejThe True Green, zaprezentowało tarcicę konopną na Material Matters 2023, w ramach London Design Festival. Wydarzenie to, łączące producentów, projektantów i konsumentów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem, stanowiło doskonałą okazję dla The True Green do zaprezentowania swoich produktów.
Dowiedz się więcejPodczas tegorocznego Vienna Design Week polska obecność pozostaje szczególnie widoczna. W programie tego uznanego festiwalu znalazły się aż trzy wystawy prezentujące polskich projektantów. (...) W centrum festiwalowym Vienna Design Week znalazła się wystawa Re-Hemptation.
Dowiedz się więcejCzy materiał polskiej firmy zastąpi drewno? Czy surowiec z konopi włóknistej ma szansę stać się nowym „lepszym” drewnem? Wierzą, w to twórcy firmy The True Green. Z Jadwigą Husarską-Sobiną i Piotrem Pietrasem rozmawiamy o potencjale wykorzystania konopi w Polsce oraz związanych z nią tabu.
Dowiedz się więcejW czasach postępującej zielonej transformacji, w ramach unijnego programu Fit for 55, coraz większy nacisk kładziony jest na efektywne wykorzystanie zasobów, ale też tworzenie nowych materiałów przyczyniających się do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Wśród firm działających w duchu środowiskowej neutralności jest grupa Green Lanes, tworząca innowacyjne rozwiązania na bazie konopi siewnych w przemyśle spożywczym i meblarskim.
Dowiedz się więcejFoodtech rozwija się coraz dynamiczniej, stając się - jak na branżę związaną z jedzeniem przystało - łakomym kąskiem dla inwestorów. Oto 5 polskich startupów foodtech, na które warto warto zwrócić uwagę!
Dowiedz się więcejNowo przyjęta strategia Unii Europejskiej mająca na celu m.in. ograniczenie wycinki drzew o 25% zrodziła szereg nowych wyzwań dla przemysłu drzewnego i w konsekwencji – branży meblarskiej. Europejski Zielony Ład do 2030 r. nie tylko ograniczy dostępność surowców naturalnych, ale też będzie stale kontrolował ich zakup
Dowiedz się więcej