Kim jesteśmy
Specjalizujemy się w tworzeniu i komercjalizacji nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie materiałów bazujących na odnawialnych surowcach pochodzenia roślinnego. jakimi są rośliny jednoroczne.
Priorytetem naszej strategii jest komercjalizacja innowacyjnego materiału STRUMBER® – nowej kategorii drewna z roślin jednorocznych, stanowiącej ekologiczną alternatywę dla tradycyjnego drewna pozyskiwanego z wycinki lasów.
STRUMBER® kierowany jest przede wszystkim do przemysłu drzewnego i meblarskiego, oferując zrównoważone rozwiązania bez kompromisów w zakresie jakości i trwałości.
Opracowaliśmy również prototyp granulatu produkcji kompostowalnych polimerowych tworzyw sztucznych (plastików), mających zastosowanie w produkcji folii i opakowań.
Ze względu na etap rozwoju opracowanych technologii aktualnie koncentrujemy się na komercjalizacji materiału STRUMBER®, natomiast decyzja co do dalszego rozwoju technologii w obszarze biogranulatu i biopolimerów podjęta zostanie w przyszłości w zależności od dostępności zasobów do jej dalszego rozwoju.
Naszą misją jest zastąpienie tradycyjnych materiałów opartych na surowcach trudno odnawialnych lub nieodnawialnych – takich jak drewno pozyskiwane z lasów czy tworzywa na bazie paliw kopalnych – nowoczesnymi materiałami wytwarzanymi z roślin jednorocznych.
Dzięki wykorzystaniu w pełni odnawialnych surowców tworzymy zrównoważone rozwiązania, które wspierają ochronę środowiska, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości i funkcjonalności.
Wszystkie rozwiązania opracowywane i oferowane przez Grupę Emitenta bazują na roślinach jednorocznych, których uprawa nie wymaga intensywnych zabiegów agrotechnicznych (nawożenia) i pozwala na ograniczenie chemizacji rolnictwa.
W tej grupie roślinami o największym potencjale, są konopie i len, dodatkowo spółka testuje inne rośliny jednoroczne. Zawarte w nich, bardzo wytrzymałe włókna, są doskonałym budulcem dla lekkich i wytrzymałych materiałów, niezbędnych w nowoczesnej gospodarce.
Dodatkowym atutem wykorzystania roślin włóknistych, takich jak konopie i len jest ich zdolność do absorpcji CO2. Hektar konopimoże pochłonąć nawet do 25 ton CO2 rocznie, a więc 4-5-krotnie więcej niż 1 ha lasów.